Будинки зі зрубу — основні принципи будівництва

Будинки зі зрубу — основні принципи будівництва
 

Будь-який варіант будівництва будинку зі зрубу дають схожий підсумковий результат. Який матеріал при цьому використовуватиметься, залежить тільки від особистих бажань майбутнього власника і розташовуваної суми коштів. Але окремо хотілося б зробити акцент на позитивній стороні звичайного ошкуренного колоди. Такі бруси майже не піддаються гниттю і ураження пліснявою. Його зовнішні шари відмінно захищають серцевину матеріалу, тому його можна вважати більш надійним.
Наступним важливим моментом фахівці вважають діаметр колоди. Якщо будинок планується ставити в місцевості, де взимку температура буде опускатися нижче двадцяти градусів, то і товщина колоди повинна бути не менше 20 сантиметрів. Чим нижче зовнішня температура, тим товщі колоду. Перед тим як починати їх використовувати, майстри обов'язково проводять сушіння колод і просочують їх антисептиками. Зараз вибрати просочення для натурального матеріалу не проблема.
Вони бувають декоративними, простими або комплексними. Обраним засобом необхідно користуватися суворо за призначенням і так, як рекомендує виробник. Нанесення проводиться тільки після того, як ретельно просушена деревний матеріал очистять. На чистій поверхні валиком, пензлем або спреєм розподіляють захисний розчин. Яким інструментом ви його будете наносити, залежить від обсягу і площі робіт. Особливу увагу має приділятися тій стороні колоди, яка буде знаходитися під прямим впливом ультрафіолету і атмосферних опадів.
Чим більше шарів створюється, тим краще для майбутньої конструкції. Обробка дерева повинна проводитися в спокійну і нежарку погоду, інакше виникне ризик того, що важливі компоненти просочення просто зникнуть і очікуваного ефекту не вийде. При цьому майстер повинен убезпечити і себе. Надіти обов'язково захисний одяг, рукавички, респіратор і окуляри.
Після того, як грунт підготовлений до будівництва, починається укладання колод. Ті колоди, які будуть укладати горизонтально називають вінцями. Більше уваги вимагають до себе ті, які знаходяться біля основи. Їх товщина завжди повинна бути майже на п'ять сантиметрів більше за інших. Від землі вони повинні розташовуватися приблизно на висоті п'ятдесят сантиметрів. Так як від його захисту буде залежати довговічність всієї конструкції, вони повинні бути обов'язково під захистом антисептиків і гідроізоляції.
Його покривають дошками-прокладками, які теж мають гідроізоляційні шари з усіх боків. Це може бути бітум або руберойд. Щоб підвищити стійкість зрубу до вологи, на другому рівні вінця майстри роблять спеціальний паз і вставляють у нього смугу стали для покрівлі, яка має на пару сантиметрів виступати в бік. Далі, в колодах виконуються пази і укладають їх один на одного. Для того, щоб вони щільно з'єднані між собою у місцях кріплення за ним вдаряють молотком.

Рубрики: