Будівництво каркасного будинку своїми руками поетапно

Будівництво каркасного будинку своїми руками поетапно

Швидкомонтовані об'єкти вже відвоювали своє місце під сонцем на ринку житла. Теплі, легкі, розкішні, вони мають два вагомі переваги в умовах постійної кризи – відповідну вартість і можливість самостійного будівництва. Для будівництва каркасного будинку своїми руками поетапно потрібно вникнути в суть технології, щоб об'єкт відповідав усім вимогам безпеки та комфорту.

 

Як випливає з назви, об'єкт зводиться на основі дерев'яного каркаса. Стіни складаються з численних ребер жорсткості і утеплювача. Фінішне покриття – сайдинг, панелі, плити. Переваги каркасного будинку підвищеної теплоємності, легкості і прийнятною вартістю особливо для молодих сімей.

 

Габарити об'єкта не мають значення – будинок будується швидко. Недоліки є – провести в майбутньому перепланування не вдасться, а також властиві натуральному матеріалу мінуси – схильність біологічного псування і паразитам, горючість. Тим не менш каркасне будівництво давно і успішно лідирує в Росії.

 

До початку будівництва необхідно обзавестися професійним проектом, так як каркасна технологія складна в конструктивному плані. Креслення і плани выверяются згідно з дослідженнями ділянки, ґрунту і місцевості в цілому – майбутній об'єкт повинен відповідати підвищеної безпеки. Це єдиний пункт, яким повинні займатися тільки фахівці.

 

Крім того, отриманий документ в обов'язковому порядку узгоджується з комунальними службами, чиї ресурси проходять по ділянці, та реєструється в БТІ або аналогічної конторі міста. Без бюрократичних зволікань, на жаль, обійтися не можна.

Коли вся необхідна паперова тяганина закінчена, приступають до етапів будівництва.

 

Відступати від типу платформи, позначеної проектом не можна – іноді потрібно холодець основу. Але, як правило, для каркасного будинку вибирають пальовий або сталевий ростверк, стовпи – залізобетонні або зібрані самостійно з цегли.

 

Ділянку очищають від рослинності з особливою ретельністю. Викорчовують насадження і проливають хімікатами кореневу систему, щоб купірувати зростання в майбутньому – волога рослин згубна для дерев'яного каркаса. Грунт вирівнюють і утрамбовують.

Розмітка. Полягає у виставленні периметра за проектом і міток для установки паль або стовпів. Для цього по кутах встановлюються кілки з натягнутим шнуром. Крок між опорами становить від 0,7 до 1,2 м – в залежності від габаритів житлового будинку. Стійки обов'язково розташовуються під несучими стінами будинку.

Установка паль або стовпів. Для першого варіанту викопування ям не потрібно. Досить виставити палі під прямим кутом до грунту і закручувати їх на глибину більше рівня промерзання – довжина підбирається заздалегідь. Роботу роблять самостійно або за допомогою техніки. Другий варіант опор вимагає заглиблення в грунті, їх амортизації, армування і заливки. Також роботу ведуть і з цеглою.

Рубрики: