Каркасний будинок своїми руками — детальна схема етапів будівництва

Каркасний будинок своїми руками — детальна схема етапів будівництва

Каркасний будинок в більшості випадків являє собою конструкцію, в якій використані несучі балки і колони. По периметру обшивається деревно-стружкових матеріалом, наприклад, вагонкою, фанерними листами, плитою OSB або ДСП. Проміжки між дерев'яними плитами заповнюються будь-яким доступним наповнювачем, що виконує заодно роль утеплювача. Це може бути пінопласт або його похідні, пінополіуретан, мінеральна вата та інші утеплювачі.

Використання блоків та колон з дерева дозволяє при будівництві обходитися без підйомних кранів і лебідок. А відсутність в конструкції цегли або цементних плит і блоків робить конструкцію досить легкою, що позбавляє від необхідності закладати міцний монолітний фундамент.

Але, при виборі типу фундаменту потрібно керуватися не тільки вагою будівлі, але і типом ґрунту, на якій будинок буде будуватися. Якщо грунт важкий, глинистий, то без монолітного фундаменту не обійтися. Якщо в ґрунті достатньо піску, то можна обійтися мелкозаглубленним стрічковим або стовпчастим фундаментом. Якщо є сумніви в тому, яка ґрунт на місці передбачуваного будівництва, то можна звернутися в місцеве архітектурне управління. Але, краще не нехтувати фундаментом. Не варто забувати про те, що будівництво буде вестися з матеріалів деревного походження, яким навіть при наявності відповідної водовідштовхувальним просочення і обробки, зовсім не потрібно зайве зіткнення з водою.


звести з готових повністю укомплектованих блоків, вироблених заводом;
будівництво ведеться повністю самостійно. При цьому використовуються не блоки, а вихідні матеріали.
Будівництво будь-якого будинку починається з плану або проекту. І для каркасного будинку виключення робити не варто. При складанні плану враховуються всі особливості, розраховується необхідну кількість матеріалу. Нехтувати етапом планування не варто, щоб етап будівництва згодом не гальмувався невідповідністю розмірів балок або обшивального матеріалу. Можна вибрати типовий проект, в якому вже враховані всі нюанси. Якщо ж хочеться додому не типовий, а індивідуальний, то етап проектування краще довірити фахівцеві. Проект повинен містити поверхові плани, креслення фундаменту, покрівлі і перекриттів.

Рубрики: