Штукатуримо газобетон всередині будинку

Штукатуримо газобетон всередині будинку

Технології будівництва та ремонту змінюються, з'являються нові матеріали, але штукатурка залишається затребуваним способом оздоблення стін, які пройшли перевірку часом. Надійність, солідність і довговічність отриманого результату – вагомі аргументи на користь оштукатурювання.

Гіпсокартон, який завоював популярність простотою установки і став відмінним варіантом ідеального вирівнювання стін, не зміг повністю витіснити свого «фундаментального» конкурента. Хоча під листи гіпсокартону зручно ховаються комунікації і можна покласти теплоізоляційний шар – це безперечні плюси, але він не витримують навантажень, зменшує площу приміщення і вимагає фінішної обробки – це мінуси.

Процес штукатурки газобетону всередині будинку, як і будь-якого іншого приміщення трудомісткий, на неї витрачається більше коштів і часу, доводиться переживати досить «брудний» період, але в результаті стіни набувають якісне покриття, здатне прослужити кілька десятиліть. Звичайно, воно теж вимагає фінішної декоративної обробки, але на відміну від гіпсокартонного підстави, його міцність витримає практично будь-яке навантаження – на ці стіни можна монтувати полиці і навіси і втілювати будь-які дизайнерські та ремонтні експерименти.

Штукатурку можна наносити на будь-яку поверхню, за винятком дуже нерівних стін, для вирівнювання яких знадобитися товстий шар бетонної суміші. У цьому випадку простіше і вигідніше використовувати оздоблення гіпсокартоном.


Газобетон (газосилікатні блоки) – відносно новий будівельний матеріал, але отримав неймовірну популярність і звання «революційного» на ринку. Завдяки своїй комірчастої структурі, він забезпечує хорошу теплоізоляцію в поєднанні з прекрасною провідністю повітря і вологи.
Його відмінні характеристики повітро - і паропроводимости пред'являють до технології, якості обробки і використовуваних матеріалах особливі вимоги.
По-перше, оздоблювальний матеріал не повинен заглушати ці цінні якості, повністю блокуючи пори і позбавляючи будинок здатності «дихати».

По-друге, пористий газобетон, забезпечуючи хороший повітрообмін, може швидко «висушити» оброблену штукатуркою стіну і стати причиною появи тріщин на ній.

Тому до вибору матеріалу для штукатурення бетонних поверхонь підходять з особливою ретельністю. Необхідно використовувати спеціально складені штукатурні суміші з маркуванням «Для газобетону». В них додані компоненти, що максимально наближають властивості штукатурки до властивостей пористого бетону і поліпшують її зчіплюють, клеючі і паропроникні характеристики.
Крім того, розчин, приготовлений з цих сумішей, набуває еластичність і стійкість і може наноситися на стіни тонким шаром.

Рубрики: