Технологія будівництва будинку з бруса 150х150

Технологія будівництва будинку з бруса 150х150

Багато власників ділянок при вирішенні ставити будинок, починають замислюватися про те, які матеріали краще взяти для його будівництва. Серед великої кількості сучасних будівельних матеріалів раніше популярністю користується дерево, зокрема, брус. Воно і зрозуміло – це екологічно чистий матеріал, значить, не буде ніякого негативного впливу на здоров'я, крім того існують спеціальні технології будівництва будинку з бруса 150х150, які допоможуть зробити будинок ще якісніше. При правильній будівництві, обробці та догляді він може простояти багато десятків років. Крім того, будівництво будинку з бруса по плечу навіть непрофесіоналам.
Насамперед потрібно визначитися з вибором відповідних будматеріалів. Якщо споруджуваний будинок планується як постійне житло, в якому сім'я буде проживати цілий рік, прекрасно підійде брус 150х150 мм Він здатний витримати настання сильних морозів і не промерзнути. А це означає, що в домі, збережеться тепло. Для літніх будиночків і дач брус може бути меншої товщини. Брус з великим перетином (200х200 мм) зазвичай застосовується в районах з суворими кліматичними умовами, так і за вартістю він набагато вище за інших. Стандартний розмір бруса – 6 метрів. Тому зруби часто робляться розмірами 6х6. Тоді при укладанні брус не потрібно монтувати встик.
При виборі варто враховувати такі характеристики, як: теплопровідність і вологостійкість, міцність, межа міцності при згині і стиску, щільність деревини, діаметр і тип перерізу, породу дерева, з якої він виготовлений.
Існує кілька видів бруса. Вони різняться своїми експлуатаційними якостями:
Нестроганный (природної вологості). Це найекономічніший вид. Це виріб не піддається додатковій обробці. При будівництві іноді можуть виникнути проблеми, оскільки шви між вінцями складно законопатити однаково. Це створює не дуже акуратний зовнішній вигляд. Однак при відповідному утепленні і внутрішньої і зовнішньої облицювання будинок буде виглядати привабливо і в ньому буде тепло. Оскільки така будова буде давати усадку, внутрішні роботи краще починати не менше ніж за 6-7 місяців.
Профільований. При обробці він виходить певної форми і профілю. Зазвичай він виглядає у вигляді прямокутника з виїмкою знизу. Такий брус схильний мінімальної усадки і попаданню вологи в утеплювальний матеріал між частинами. Тепловтрати його досить низькі. Але так як він теж не проходить спеціальну обробку, довговічність його невисока.
Клеєний. Його створюють з добре просушених частин (ламелей), на яких видалені дефектні ділянки. Їх склеюють з застосуванням преса. До того ж його обробляють антисептичними та протипожежними розчинами. Клеєний брус практично не дає усадку, що дозволяє швидко розпочати оздоблювальні роботи всередині споруди. Він також володіє відмінними характеристиками по звуко - і теплоізоляції. Висока ціна на нього цілком виправдана характеристиками бруса і довговічність будівлі.

Рубрики: