Вибір ділянки для будівництва приватного будинку

Вибір ділянки для будівництва приватного будинку

Питання, пов'язані з вибором ділянки для будівництва будинку, завжди вирішуються в першу чергу, адже саме від цього залежить якісне зведення житла. Для грамотного вибору потрібно ретельно зважити всі переваги і недоліки вподобаного місця і віддати належне тим факторам, які по-справжньому важливі. Тільки в цьому випадку є можливість побудувати будинок саме там, де потрібно. Слід також зазначити, що неправильний вибір тягне за собою досить неприємні наслідки. Приміром, нерідко після будівництва житла фундамент після дощів починає просідати (етап 2 — види фундаменту для приватного будинку). А все із-за того, що було неправильно визначено місце для здійснення подібної дії.

Для початку необхідно визначитися з площею, яку буде мати обраний ділянку. Ідеальною пропорцією можна назвати 1:10. Ставлення береться до площі майбутньої будови. Варто звернути увагу і на те, як і де будуть розташовуватися різні господарські споруди, город та інші корисні елементи. З урахуванням усіх цих факторів повинен вибиратися розмір ділянки. Приміром, занадто велика площа зробить важким облагороджування, мала – відкине можливість розширення. Тому необхідно вибрати якийсь середній параметр.

Вивчити рельєф обраної площі необхідно ще до того, як буде здійснюватися будівництво. Зокрема, може виявитися, що зовнішній вигляд оманливий і насправді ділянку несе в собі безліч неприємних сюрпризів. З цієї причини необхідно вдатися до такого кроку, як геологія. Цей захід допоможе здійснити аналіз обраної землі і зробити відповідні висновки.

Однак для грамотного проведення всіх без винятку заходів необхідно звернутися до геологам і геодезистам. Ці фахівці допоможуть визначити, чи можна використовувати вибраний земельну ділянку для будівельних робіт. Геологи проведуть комплексне дослідження ґрунту, перевірять, чи є ґрунтові води на території та прилеглої місцевості. Все це необхідно для того, щоб зрозуміти, наскільки велика небезпека затоплення ділянки.
Крім цього буде визначено ступінь щільності землі. Цей параметр впливає на просідання житла після завершення всіх необхідних робіт. Слід зазначити, що в деяких випадках будинок може навіть піти убік, якщо мова йде, наприклад, про слабоустойчивых грунтах. З цієї причини ні в якому разі не варто зводити житло на болотистій або глинистому місцевості, де ймовірність подальшого просідання надзвичайно велика. Звичайно, при бажанні можна провести комплексні роботи над таким ґрунтом і зробити можливим будівництво, але, як правило, це нераціонально з-за великих витрат.

Рубрики: