Види фундаменту для приватного будинку

Види фундаменту для приватного будинку

Кожна справа розпочинається з основи. У будівництві будинків такою основою є фундамент. Будь-яка помилка або прорахунок у виборі, проекті або на початковому етапі будівництва може призвести до негативних наслідків. Починаючи від перевитрати фінансових коштів, утворення тріщин і перекосів до деформації і руйнування всього будинку.

Такий тип фундаменту отримав свою назву завдяки схожості зі стрічкою, хоча і з залізобетону. Прокладаються під всім будинком. Саме вони витримують вагу конструкції по всьому периметру. У свою чергу під стрічки покладені фундаментні плити (піщано-гравійні подушки), що дозволяють не проводити особливих підготовок грунту перед закладкою будинку. Щоб уникнути впливу ґрунтових вод, проводять роботи по гідроізоляції. Така конструкція протистоїть спучування грунту і допомагає уникнути просідання або перекосу будови. При невеликій вазі майбутнього будинку подушку можна не робити. При цьому тиск під підошвою фундаменту може становити від 10 т/м2.

Він підходить для самих різних будівель: від невеликих дерев'яних до 2-3 поверхових цегляних будинків з важкими залізобетонними перекриттями. Можлива споруда будинків з підвальними приміщеннями. Такий фундамент користується популярністю за рахунок меншої кількості земляних робіт і витрати будматеріалів, особливо при будівництві дачі, заміського будинку.
Збірний (збирається з готових залізобетонних блоків (ФБС), встановлюються краном у кілька рядів і закріплюють цементом за допомогою армування).
Відповідно з глибиною закладення бувають вони бувають мелкозаглубленными і глубокозаглубленными.
Бутобетоні. Створюються з бетону і заповнювачів (великі шматки цегли, гравію, дрібного валуна). Поряд з залізобетонними – це найбільш вагомі підстави, оскільки їх спорудження вигідно у фінансовому плані. До того ж вони витримують досить масивні будівлі з важкими несучими стінами.
Цегляні. Будуються з цегли і розчину піску і цементу. Їх доцільно використовувати, коли неможливо встановити монолітну опалубку. Зводяться будинки максимум в 5 поверхів.

Особливі переваги стрічкового фундаменту: будівництво будинків з підвалом, простота при будівництві, здатність витримувати великі навантаження. Істотний недолік – неможливість обходитися без спеціалізованої техніки: транспортування (самоскиди), приготування розчину (бетономішалка), і установка (кран).

Зазвичай це конструкція з стовпів, установлених на певній глибині. Стовпи поміщаються в кутах і на стиках стін, під важкими несучими простінками і на ділянках з найбільшою навантаженням на основу. Стійкість цієї системи забезпечують залізобетонні рандбалки або обв'язувальні балки. Стовпи встановлюють один від одного на відстані 1,5-2 метрів. Установка стовпчастих підстав підходить для невеликих будинків в 1-2 поверху, побудованих з легких будматеріалів, дач і каркасних будівель. Такий фундамент широко застосовується в місцях, де практично відсутня здуття ґрунту.

Рубрики: