Як правильно утеплити будинок з бруса зовні

Як правильно утеплити будинок з бруса зовні

Починаючи будівництво будинку з бруса, необхідно задуматися про утеплення його не тільки зсередини, але і зовні. Це необхідна умова для комфортного проживання в будь-який час року.
Будівництво дерев'яних будинків почалося кілька тисячоліть тому, як тільки люди навчилися обробляти для цього деревину. У Росії дерев'яне зодчество початок поступатися свої позиції кам'яним спорудам лише до кінця XIX століття. Однак у селах саме будинки і споруди з дерева до недавніх пір були найпопулярнішими і економічними.
З кінця X століття на Русі не просто будували житла, але й прикрашали їх дерев'яними елементами. Майстри-теслярі при будівництві будинків, церков, фортець і хором для царів і знаті обходилися без використання цвяхів. Для цього існувало кілька різних технологій врубки колод. Також відомо близько 50 різних видів зрубів. Будівлі зводилися з рубленого бруса, обробленого сокирою. Тому що при такій обробці дерево менш підлягає гниття і впливу вологи, тобто менше розбухає. Сам брус вибирався досить товстий, здатний без втрат перенести досить низькі температури. Крім того, чашки під колоди вирубувалися індивідуально під кожну колоду. Поздовжній паз в вінцях забезпечував щільність і монолітність конструкції. Всі стики колод конопатили підсушеним мохом, клоччям або пеньком.
Разом з тим зруб робився під самий дах, особливо на північних територіях. Такий спосіб називали «самцовым». На трикутник фронтону встановлювали лати для тесу. Все це давало прекрасний теплоізоляційний ефект. Такі дерев'яні будинки стояли понад 100 років, не піддаючись гниттю і зберігали тепло в будинку.
Раніше заходи з утеплення будинку полягали в товстих стінах, щільного з'єднання колод і ретельному конопачении. А як же справи йдуть зараз?
У будівництві дерев'яних будинків, які будуються в місцевостях, схильних до низьких температур, товщина бруса не може бути менше 40 див. В іншому випадку такі будинки будуть сильно промерзати в зимовий час і не придатні для постійного проживання. І конопачение щілин і зазорів не зіграє значної ролі для утеплення.
Чудово підходить для таких будівель брус, що має переріз 150 мм. Причому для досягнення більшого ефекту утеплення необхідно проводити як зсередини, так і зовні.

Рубрики: