ЦІНОВА АНАЛІТИКА ГАЗОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ

Товарно-сировинна біржа ТБ «КЕБ» www.ueex.com.ua це безумовний лідер на енергетичному ринку України, фактично не має конкурентів в даній сфері, що задався метою формування національних цінових бенчмарків на енергоресурси. Але, як зазначає керівництво, досягти поставлених цілей можна лише в тому випадку, якщо буде забезпечено належний рівень ліквідності, здатний не допустити впровадження такого всюдисущого явища, як корупція.

Ще однією споконвічною проблемою українського енергетичного ринку, є безконтрольне і нічим необґрунтоване підняття цін на енергоносії, зокрема на природний газ. Успіхи ТБ «Української енергетичної біржі» в цьому настільки значні, що вона в даний час є єдиним в країні регулювальником ціноутворення на «блакитне паливо». Важливо знати! Заслуги ТБ «КЕБ» визнані на найвищому рівні і відзначені Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, рекомендовавшей її котирування, як об’єкт орієнтації при формуванні цін на природний газ. Неупередженість та прозорість у цьому, відзначені багатьма міжнародними аналітичними агентствами, в числі яких значаться і такі гучні імена, як Bloomberg, або Thomson Reuters, удостоившие її публікацією котирувань.

Але навіть без настільки високої уваги, прозорість у порядку визначення котирувань та інша інформація про формування цін на природний газ, що надається на офіційному сайті Української енергетичної біржі. Доступ до неї може отримати кожен за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/ Відстеження ціноутворення на газ Зараз кожен з учасників українського ринку вільний сам вибирати компанії або трейдерів, що займаються оптовими поставками природного газу.

Причому це можуть бути не тільки українські газовидобувні компанії і трейдери, на це вказує енергетичний ринок країни, більш ніж на половину наполняющийся прямими поставками з близького зарубіжжя, зокрема зі Словаччини. Цілком очевидно, що тут мають місце найбільш прийнятні умови і ціни, і відстежити це легко і просто, завдяки аналітичним інструментам, представленим на тому ж офіційному сайті ТБ «Української енергетичної біржі».