Різні об’єкти державної власності тривалий час продавалися на цифрових сервісах через торгові платформи, такі як Українська універсальна біржа. Таким чином досягається прозорість та ефективність продажів.
Тепер фермери зможуть вільно не тільки імітувати сільськогосподарські території, а й купувати їх на законних умовах. Але можливий розмір землі все ще обмежений 100 гектарами. Для підприємств він досягає 10000 га, але через 2,5 роки.
Ось дані про продаж земельних часток. Земля, що належить державі, наразі була схвалена лише для оренди в рамках Закону № 2195. Ці процедури відбуватимуться в режимі онлайн-торгівлі на Prozorro.Sale.
Протягом приблизно 5-річної діяльності система Prozorro.Sale на своїх майданчиках отримала державну акредитацію на проведення 374 000 аукціонів, де взяли участь понад 34 000 осіб. І вливання з них до державних бюджетів усіх рівнів вийшло ближче до вартості 39 млрд. грн.
Особливості продажу земельних ділянок на аукціонах
Продаж землі з молотка – це величезна перспектива придбати земельну ділянку сільськогосподарського призначення за ринковою та адекватною ціною та залишити у межах свого бізнесу чи відновити її. Щоб взяти в них участь, потрібно лише зареєструватися на такій торговій платформі, як Українська універсальна біржа, і оплатити гарантії та реєстрацію.
До таких явищ, які спричинили відсутність ринку земельних ділянок, можна віднести зменшення гіпотетичних цін на сільськогосподарські території та їх оренду. Оренда буде дозволена онлайн в системі Prozorro.Sale. Все це стосується земель державного призначення. До липня аналогічні земельні торги проводилися в Українській службі геодезії, картографії та кадастру.
Існуючий порядок справ був вигідний лише тим бізнесменам, які мають звичку діяти за допомогою прихованих корупційних механізмів. Даючи хабарі, вони здійснювали незаконний продаж під виглядом довгострокової оренди, незаконно продавали земельні ділянки, даючи хабарі. І мораторій охопив би тих землевласників, які ведуть велике землеробство. Але його скасування дасть сільськогосподарським товаровиробникам шанси на вигідну інвестицію в землю та придбання надходжень, більших за нинішню, і вони перетворюються на повноправних власників землі. Таким чином, запуск ринку землі https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/ багато в чому змінить вектор сільськогосподарських функцій у позитивному напрямку.