Викуп проблемного боргу на УУБ

Невіддільним етапом ліквідації будь-якого банку є продаж права вимагати позики. Є можливість втратити можливість розпорядження заставленими активами швидше після того, як попереднє керівництво повністю буде усунене від зовнішнього управління або анульовано ліцензію. Повернення кредитного портфеля практично немислиме, як і відсотки, а також позика. Торги відбуваються в системі Прозорро, наприклад, на майданчику УУБ uub.in.ua.

Як наслідок, вибір для переуступки зі знижкою падає, і в цьому випадку було б допустимо повернути частку грошей, які були під позикою.

Які зміни відбулись у процедурі кредитних зобов’язань?

Національний банк України у 2014 році вирішив пом’якшити правила надання позик. Більше того, банк зняв обмеження щодо ймовірності продажу боргових зобов’язань іншим банкам. Отже, на цьому етапі переуступка права вимоги повністю дозволена юридичним особам, які не отримали ліцензію. Самі позичальники навряд чи викуплять свій борг зі знижкою.

Згідно з деякими припущеннями, дозволяється зробити висновок, що «токсичні» активи можливо перевести лише на стадію списання, але це не так, буде нараховано невеликий відсоток прострочених кредитних зобов’язань, і власник зацікавлений у постійному та швидкому придбанні коштів, тому логічніше було б позбутися проблемного активу, кожному простіше зробити це за підтримки доручення.

Погасити позику дозволяється зі знижкою 90% від номіналу, навіть після передачі прав є можливість продавати активи за певною ціною, яка перевищує викупну вартість і принесе певний вид вигоди клієнту.

Як проходить процес купівлі проблемного боргу?

Коли позичальник хоче придбати його позику, він повинен ознайомитися з деякими етапами, насамперед ознайомитись з моментами реєстрації, а також з роботою в певній системі. При цьому дозволяється погашати борг у банку, того, хто є його власником та знаходиться на стадії ліквідації, все це повинно здійснюватися через певну послугу.

Завдяки спеціалізованій послузі, клієнт може вибрати певні зобов’язання по кредиту:

  • з частковим забезпеченням (у формі юридичної або фізичної особи);
  • без охорони;
  • за рахунок застави у формі застави (наприклад, нерухомість або обладнання підприємства тощо).

Ступінь забезпеченості позики традиційно позначається заставою, банк може бути власником активів інших людей, але в той же час він потребує фінансування. Чи вигідно придбати такий борг, залежить від огляду ситуації.